Звіт неприбуткової організації 2023 приклад заповнення
 
     

Хто повинен складати Звіт неприбуткових організацій

Звіт про використання доходів (прибутків) складають та подають усі установи, організації, які відповідно до Податкового кодексу України (ПК) мають статус неприбуткових.

Професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок Звіту неприбуткової організації за рік не подають. Вони звітують лише тоді, коли порушують вимоги пункту 133.4 ПК — за місяць. Місячний період передбачений і для інших неприбутківців-порушників (пп. 133.4.3 ПКУ; лист ДФС від 19.07.2017 № 19001/7/99-99-15-02-01-17).

Тобто, неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, що відповідають вимогам, встановленим у п. 133.4 ПКУ, зокрема внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій, Звіт подається за базовий звітний (податковий) рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Увага: профспілки звіт про використання доходів не подають, якщо не порушили умови неприбуткового статусу

Правила складання Звіту

Не новина, що податківці завжди стоять на сторожі надходження податків, зокрема податку на прибуток, отже, і контролюють базу оподаткування — отриманий дохід (прибуток). Тож головна мета, з якою неприбутківці складають і подають Звіт, — відстежити цільове використання доходів, а саме на цілі, передбачені законодавством: на фінансування видатків для утримання неприбуткової організації, на реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ).

Деякі пояснення окремих позицій заповнення Звіту подано в самій формі в кінці. Окрім того, порядок заповнення Звіту наведено в листах ДФСУ від 17.10.2016 № 33649/7/99-99-15-02-01-17 (далі — лист № 33649), певні положення якого, хоч і не враховують змін, унесених наказом № 469, все ж роз’яснюють деякі моменти складання Звіту, і від 19.07.2017 № 19001/7/ 99-99-15-02-01-17 (далі — лист № 19001), у якому наведено вже більш сучасні норми.

Заповнюючи Звіт, слід пам’ятати головні правила:

Окремо хочемо нагадати порядок відображення у Звіті доходів від цільового фінансування, адже воно займає суттєву питому вагу у фінансуванні діяльності ЗОЗ-КНП. Тож відповідно до пп. 16–19 НП(С)БО 15 «Дохід» цільове фінансування визнають доходом у такому порядку:

Структура та порядок заповнення

Звіт складається з трьох частин: заголовної, основної та додатків.

Заголовна частина У заголовній частині визначають тип документа, вказують загальні та реєстраційні дані про неприбуткову організацію та найменування контролюючого органу, до якого подають Звіт. Окремо зазначимо, що в разі повторного включення КНП до Реєстру у Звіті слід зазначити дату останнього рішення.

Заголовну частину заповнювати найпростіше. У полі 1 цієї частини потрібно поставити позначку про тип Звіту — «Звітний», «Звітний новий» (якщо необхідно виправити помилку звітного періоду до граничної дати подання Звіту) чи «Уточнюючий» (якщо виправляємо помилки у Звіті, дата подання якого минула). У полях 2 та 3 (у разі уточнення) необхідно поставити позначку про звітний період — рік чи місяць.

Нагадаємо: місячний період — для тих, хто не вписався в умови перебування для неприбутківців (п. 133.4 ПКУ).

Далі все як по писаному:

Основна частина За своєю структурою основна частина Звіту складається з трьох частин:

Додатки Додатки подано формами ГД (гуманітарна допомога) та ВП (виправлення помилок), а також ФЗ — окремою таблицею, де розшифровують склад фінансової звітності. Щодо складу фінзвітності, КНП у загальному випадку разом зі Звітом подає до контролюючого органу 5 звітних форм (№ 1, 2, 3, 4 та 5) або форми фінзвітності для малих (№ 1-м і 2-м) чи мікропідприємств (№ 1-мс і 2-мс), якщо КНП таким є, про що ставить позначки у відповідних графах вказаної таблиці.

Додаток ГД обов’язково подають ті КНП, які отримували протягом року гуманітарну допомогу, із зазначенням її цільового або нецільового використання.

Додаток ВП подають у разі самостійного виправлення помилки через поточний Звіт, де розраховують податкові зобов’язання за період, за який виявлено таку помилку.

Підтверджують подання того чи іншого додатка позначкою « » у комірках «ГД», «ВП» та «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» Звіту. У таблиці «Наявність поданих до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації додатків форм фінансової звітності» КНП проставляють позначки у тих комірках, які відповідають назвам форм фінзвітності, доданої до Звіту.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ДФСУ в листі № 33649, роз’яснюючи питання фінансової звітності, яку подають разом зі Звітом, під час визначення суб’єктів малого та мікропідприємництва посилається на ст. 55 ГКУ. Тобто чітко вказує на те, що КНП, які відповідають нормам цієї статті, подають фінзвітність у складі різних форм фінансової звітності («велика», «мала», «мікро») незалежно від тогощо всі вони мають статус неприбутковості.

Дані для заповнення Заповнюючи Звіт, важливо пам’ятати головні правила:





Закрити

PROVISOR CLUB

або

Зареєструватися

Відновити пароль

PROVISOR CLUB

*Пароль меньш ніж 5 символів, повинен містити тільки латинські літери та цифри.
31f14fe8505663a7d55fcbd11035eb5c