Паркан. Живопліт
 
     Паркани є важливою частиною облаштування двору. Пов'язано це перш за все з їх практичністю – за допомогою паркану виділяються межі приватного володіння і функціональні зони всередині ділянки, здійснюється захист від нелегального вторгнення на приватну територію. Але цим все не обмежується. І, звичайно ж, для того щоб надійно виконувати свої функції, він повинен бути правильно встановлений.
Фахівці з ландшафтного дизайну виділяють чотири види загороджень:
Металеві паркани і загородження виготовляються з кованого або листового металу. Паркани з листового металу глухі, прості, без особливих вишукувань. І якщо у випадку з зовнішньої огорожею листовий метал може бути виправданий, то його застосування всередині двору не додадуть йому ні стилю, ні вишуканості.
З кованими парканами ситуація інша-у багатьох стилях оформлення їм знайдеться гідне місце як зовні, так і всередині.
Кам'яні паркани можна назвати найдавнішими – первісні люди відділялися один від одного за допомогою складених один на одного каменів. Кам'яна огорожа дуже міцна. Вона відмінно справляється із захисними функціями, володіє відмінними естетичними якостями. Практично завжди виготовляються в глухому вигляді, тому для внутрішнього устрою двору кам'яні огорожі повинні бути низькими. Найбільш стильно виглядають паркани і загородження з річкових і гірських каменів. З цеглою мати справу простіше, проте виглядає він занадто казенно. Однак, іноді і цегляна кладка може виявитися оригінальним рішенням.
Дерев'яні паркани-наймасовіші. Пов'язано це перш за все з дешевизною матеріалу і легкістю монтажу. У випадку з зовнішньої огорожею використання деревини як матеріалу для забору ландшафтними дизайнерами рекомендується тільки того, коли немає потреби в підвищеній безпеці – високі і глухі дерев'яні паркани навряд чи можна назвати стильними. Зате білий паркан давно став невід'ємною частиною котеджів, розташованих в міській зоні. Внутрішні огорожі з дерева теж не повинні вити глухими і високими, адже одне з головних якостей правильного паркану – направляти, не руйнуючи стиль і не кидаючись в очі.
Живоплоти це чагарники, висаджені в ряд і утворюють природні загородження. Звичайно, можна просто висадити саджанці і забути про них, але щоб жива огорожа не вибивалася із загального стилю, а доповнювала його, потрібно докласти багато зусиль. Більш того, жива огорожа може стати справжньою гордістю господаря будинку, а скульптури з кущів завжди викликають захват і захоплення гостей.
Живоплоти ділять на два типи – свободнорастущие і постригати. Постригати огорожі зазвичай створюються з рослин одного типу, а свободнорастущие бувають як однотипними, так і різнотипними.
Застосування живоплотів робить ділянку найбільш природним. Однак для них потрібен простір, тому що займають вони набагато більшу площу, ніж будь-які інші. Розроблено цілі методики по вибору правильних саджанців і щодо подальшого догляду за живоплотом. https://datacolor.com.ua/1win-ruletka.html



Закрити

PROVISOR CLUB

або

Зареєструватися

Відновити пароль

PROVISOR CLUB

*Пароль меньш ніж 5 символів, повинен містити тільки латинські літери та цифри.
12600ddeccc6765fbbea8c22646aeeed