Догляд за тхором
Тхір-дуже мила Домашня тварина. Верткий, ласкавий звір здається дуже милим, тому багато людей хочуть прихистити його в своєму будинку. Але слід пам'ятати, що за будь-яким живою істотою потрібен ретельний догляд. А Тхори досить вибагливі в догляді.
Перш ніж заводити вихованця, слід вибрати місце, де він буде жити. Тхору потрібен великий простір, оскільки він дуже активний і любить бігати. Тому клітина, навіть дуже велика, цьому звірку не підійде. Він може жити в окремій кімнаті або в цілій квартирі. Молоді тварини люблять пробувати на зуб все, що бачать, тому з підлоги слід прибрати дроти і тендітні речі. Також потрібно перевірити і закрити всі щілини і дірки, через які тхір може втекти.
У кімнаті, де звір буде проводити більшу частину життя, слід поставити м'який затишний будиночок, бажано закритий, щоб вихованець зміг сховатися там. Також необхідний лоток, дві важкі стійкі миски та іграшки. Іграшки слід вибирати особливо ретельно і віддавати перевагу латексним виробам. Гумові та хутряні речі тхір може розгризти і проковтнути. Можна зробити різні драбинки і полички, щоб тварина могла випустити свою енергію і вдосталь награтися. Не завадить і простора клітка. Вона може служити покаранням для неслухняного вихованця.
У меню тхора обов'язково має входити м'ясо, адже в дикій природі тхір полює на дрібних гризунів і земноводних. Йому необхідні білки для правильного росту і розвитку. Можна давати м'ясо птиці і кролика, іноді яловичину. Від жирної свинини краще відмовитися. Також можна давати яйця. Жовток дають сирим, а білок краще проварити. Також слід давати кисломолочні продукти: сир, кефір, сметану. Не можна давати молоко, так як у більшості тхорів спостерігається непереносимість лактози. Можна додати в меню кажи, наприклад рис або гречку, але не більше 20 відсотків від загального раціону.
Тхір прекрасно почуває себе в квартирі і йому не потрібно вигул на вулиці, але якщо господар хоче прогулятися з вихованцем, то слід придбати шлею. Вона повинна щільно триматися на звірку, але не здавлювати його. Гуляти краще в відокремлених місцях, далеко від доріг і шуму. На вулиці вихованець може злякатися сторонніх людей, інших тварин, гучних звуків. Це призводить до стресу і негативно позначається на психіці тхора. Також високий ризик, що тварина підхопить паразитів або просто втече. Тому не слід часто виводити звірка на прогулянку.
казино онлайн украина