Вибираємо ідеальні зимові шини
Перевзувати свого залізного коня на зиму однозначно варто, навіть якщо ви не живете в селі і не їздите на роботу через замерзлий ставок. Гумова суміш, з якої роблять літні і "всесезонні" шини, просто не може забезпечити належний рівень безпеки, навіть якщо ви живете в мегаполісі. І як тільки на дорогах з'явиться навіть невелика полій, ви відчуєте це в прямому сенсі — своєю п'ятою точкою. Літні шини взимку стають занадто жорсткими і не можуть забезпечити адекватний рівень ні зчеплення, ні гальмування. І потім-не в Кейптауні адже ви живете? Ні в одному російському місті взимку дороги не розчищають від снігу і льоду до ідеального стану. А чим більше криги і сніжної каші під літніми шинами, тим гірше і невпевненіше почуває себе водій, пише журнал XXL-online.
При низьких температурах (нижче мінус 15-20 морозу) літні шини втрачають будь-який контроль над собою і можуть почати тріскатися. У тріщини починає потрапляти сніг, бруд, Крижана крихта, що швидко призводить до плачевних наслідків — поступової або раптової втрати внутрішнього тиску. Ще один сюрприз для бажаючих заощадити: якщо влетіти в яму, від занадто жорсткої від морозу літньої шини запросто може відколотися шматок. Дуже приємно, правда?
Все залежить від умов експлуатації, вибираємо гуму з шипами або без.
Умови: в основному місто, з дуже рідкісними виїздами за його межі. Що робити? Можна обійтися нешипованими шинами.
Аргументи: а) в місті дороги чистять все ж частіше, ніж у вас на дачі; б) реагенти руйнують не тільки взуття, але і полій; в) на асфальті нешиповані шини більш комфортні і не так шумлять.
Умови: Місто + часті виїзди на дачу і т. п. що робити? Краще зупинитися на шипованих шинах.
Аргументи: а) за містом чистять дороги гірше і рідше; б) там, де закінчується асфальт, з'являється більша кількість підйомів і спусків, де важливий рівень зчеплення і передачі тяги на колеса; в) раз асфальт скінчився, нічому псувати ваші дорогоцінні шипи.
Чи важливий візерунок на протекторах? Я можу вибрати той, що красивіше або ці закарлюки мають практичний сенс?
Сенс є у всьому. Всього на даний момент існує три види малюнків протектора:
а) традиційний: не важливо, яким боком шина змонтована на диск.
Плюси: більш-менш стабільні, середні показники на всіх покриттях. Зазвичай такі протектори застосовуються для комерційних шин (мінівени і т.п.), тому що їх зручно монтувати (не важливо, яким боком назовні).
б) спрямований: на боковини шини нанесені стрілки обертання. Тобто, є шини, які потрібно монтувати тільки на праву і тільки на ліву сторони,
Плюси: кращий відведення води з плями контакту.
в) асиметричний: шина монтується написом OUTSIDE назовні.
Плюси: кращий рівень зчеплення в поворотах, більш легкий монтаж (прісобачіть шину написом OUTSIDE назовні здатний навіть самий дрімучий механік), іноді більш рівномірний знос. Вибирайте самі.
Що стосується виробника, то його, найчастіше, вибирають спираючись на поради друзів, знайомих та інших сусідів. Але цього мало. Просто необхідно ознайомитися з результатами тестів шин в автомобільних журналах (російських і зарубіжних). Особливу увагу приділіть об'єктивним вимірам, які отримують в результаті тестування шин: довжина гальмівного шляху, час виконання "лосиного тесту" і т.п. вимірювальні прилади не обдуриш і хабар їм не сунеш.
А ось на питання про термін служби хороших зимових шин однозначної відповіді не має. Аж надто багато факторів впливає на знос і ресурс шини:
* погодні умови;
* тип покриття;
* суб'єктивна манера водіння (спокійна, агресивна);
• навантаження;
* швидкісний режим;
* чи змінюються шиповані шини місцями: з провідної осі на не провідну і т. п.;
Значення має навіть те, як і де шини зберігаються в міжсезоння. Але особисто я знаю, що людей, які каталися добре, правила не порушували, берегли свої шинки і каталися на них по три сезони і навіть більше. Pin Up
Pin Up Az PinUp